Book Details

 • Home
 • Tajniki eksperta
Tajniki eksperta

Tajniki eksperta

Russel Brunson

Average rating

Jak stać się ekspertem w swojej branży? Jak zarabiać na swoich treściach?

Produkty informacyjne są jedną z najbardziej dochodowych rzeczy, jakie możesz sprzedawać online. Mają wysoką postrzeganą wartość (bo mogą zmienić życie lub biznes osób, które z nich korzystają), niskie koszty produkcji, można je sprzedawać wieloma kanałami, są łatwo skalowalne i mogą przyciągać odbiorców dzięki marketingowi treści. Brzmi idealnie, ale… żeby to zadziałało, ludzie muszą chcieć je od Ciebie kupić.

Żeby to się stało, musisz być ekspertem w dziadzienie jaką reprezentujesz. Musisz stać się rozpoznawalnym i lubianym, ale przed wszystkim musisz dawać ludziom wartość. Autor proponuje byś stał się twarzą/marką reprezentującą Twoje produkty informacyjne. Twoja osoba ma być tym, co przychodzi na myśl komuś kto szuka wiedzy w Twojej dziedzinie. Musisz poznać tajniki eksperta.

 

Jak znaleźć swoją niszę?

Przyjrzyj się swoim umiejętnościom, unikalnym doświadczeniom, wiedzy i zainteresowaniom. Na pewno jest coś, co udało ci się w swoim życiu zrobić doskonale, jakieś wyzwanie, które dzięki cechom osobistym udało Ci się pokonać lepiej niż innym. Teraz sprawdź czy problem, który rozwiązałeś może dotykać innych. Czy Twoja wiedza może go pomóc pokonywać innym? Czy jest wystarczająco powtarzalny? Jeśli tak, to masz dziedzinę w jakiej możesz stać się rozpoznawalnym ekspertem.

 

Jak stać się autorytetem?

Prosto, bezinteresownie pomagając innym. Dziel się wiedzą w mediach społecznościowych, blogu, nie bój się zaproszeń do podcastów i video. Twórz bezpłatne materiały dotyczące Twojej dziedziny wiedzy takie jak e-booki, poradniki, narzędzia.

Bądź pewny siebie, słuchaj informacji zwrotnej, i przede wszystkim chłoń informacje w swojej tematyce. Rozwijaj wiedzę, kompetencje, szukaj wiedzy w nieoczywistych miejscach (np. za granicą, w źródłach akademickich. Podsumowując – pomagając innym, pomagasz sobie. Twoi zadowoleni fani są Twoja najlepsza reklamą.

 

Jak zbudować ruch zwolenników?

Autor nazywa Twoich fanów „plemieniem”. Budujesz je poprzez spójny content marketing, czyli dostarczanie darmowej wiedzy w swojej dzidzienie, wartościowych informacji, porad za pośrednictwem bloga, mediów społecznościowych, filmów, podcastów itp. Takie działanie buduje Twój wizerunek ekspercki, ale przede wszystkim wizerunek osoby, której bardziej zależy na dobru plemienia niż na pieniądzach. Jest to podstawa do zdobycia Twojego najważniejszego zasobu – zaufania odbiorców.

 

Jak monetyzować swoja wiedzę i wypracowaną pozycje?

Odpowiedzią są produkty informacyjne takie jak: książki, kursy, płatny dostęp do strony internetowej, szkolenia online itd.

W telegraficznym skrócie droga wygląda następująco:

 

Zidentyfikuj problem i swoich wymarzonych klientów

 1. znajdź problem/pragnienie i grupę docelową;
 2. twórz treści, które odpowiadają ich potrzebom i zainteresowaniom;
 3. pozycjonuj się jako ekspert, któremu mogą zaufać.

 

Buduj autorytet i zasięgi

 1. stwórz markę osobistą;
 2. publikuj w wybranych mediach społecznościowych, blogu, podcaście;
 3. próbuj dostać się gdzie tylko się da, pisz np. darmowe artykuły dla różnych portali – ich praca to publikowanie ciekawych treści, jeśli masz coś do zaoferowania, chętnie opublikują Twój tekst.

 

Wybierz model monetyzacji

 1. produkty informacyjne, takie jak ebooki, kursy lub członkostwa;
 2. płatne usługi coachingowe i konsultingowe;
 3. prowizje partnerskie i przychody z reklam.

 

Stwórz długie lejki sprzedażowe, które naturalnie będą prowadziły do sprzedaży

 1. landing page;
 2. strona internetowa;
 3. kontakt bezpośredni;
 4. newsletter;
 5. lista subskrybentów;
 6. sprzedaż w SoMe;
 7. wydarzenia;
 8. polecenia;
 9. program afiliacyjny.

 

Nieustannie testuj i optymalizuj

 1. testuj nagłówki, oferty i teksty sprzedażowe metodą A/B;
 2. analizuj dane, aby określić, co najlepiej konwertuje;
 3. udoskonalaj lejek w oparciu o informacje zwrotne i wyniki.

 

Daj, daj, daj i jeszcze 10 razy daj, a dopiero potem spróbuj sprzedać

Dostarczanie wartości ma być Twoim głównym zadaniem, jeśli będziesz to robił dobrze, pojawią się szanse i pieniądze. Jest to absolutna podstawa, jeśli nie czujesz tego modelu, nie idź w drogę proponowana przez Brunsona. Dodatkowo, nie możesz udawać kogoś kim nie jesteś, to nie jest aktorstwo, ale sprzedaż siebie takiego jakim jesteś. Jeśli nie czujesz się komfortowo z pokazywaniem się całemu światu bez maski, to nie jest droga dla Ciebie. Ostatnia sprawa to odporność na krytykę, ona się pojawi zawsze, jakkolwiek profesjonalnie się nie zaprezentujesz.

 

Może Cię zainteresować:

Disruption

Podręcznik menedżera

https://www.ksiazkawpigulce.pl/book/the-membership-economy/

*Powyższy artykuł nie jest substytutem przeczytania opisywanej książki. Oryginalny tekst ma nieporównywalnie większy potencjał edukacyjny. Jeśli powyższy opis trafia w Twoje potrzeby, koniecznie przeczytaj książkę na podstawie której powstał. www.ksiazkawpigulce.pl

 

Książkę kupisz tutaj: